Testování Nesmeky plus/Nesmeky v terénu

Testování protiskluzových návleků na obuv značek Nesmeky plus a Nesmeky od Ambassador Top4running & Asics - LISTICKA5
AsicsFrontrunner CZE 2018 Barbora Jansa. 

Dostala jsem příležitost otestovat protiskluzové návleky. A tady je pár mých poznatků.

Česká firma, co ví, co dělá.

Nesmeky plus i Nesmeky jsou z dobré ergonomické gumy, které se přizpůsobí tvaru každé boty, ať jsou trekové, silniční nebo i městské.

Návleky jsou velice skladné a lehké. Při běhu i túře se dívám na to, abych toho nenesla v batohu zbytečně moc, protože všechno se na dlouhé trase pronese. Tyto zaberou minimálně místa a jsou opravdu lehké. Vůbec o nich nevíte. Vejdou se i do kapsy. Velikost je u obou typů univerzální EU 35-41 a EU 42-49.

Nesmeky pro turistiku

Tyto Nesmeky jsou super na běh a na turistiku v horách, kde narazíte na sníh, led, bláto a kde vám snadno může podklouznout noha. Mají 4 velmi ostré hroty v pření části, na patě hroty nemají. Díky těmto Nesmekům se nemusíte strachovat, že někde upadnete, protože vás skvěle podrží. Díky hrotům zvládají náročné seběhy z kopce a i do kopce. Můžete si tedy svůj běh nebo túru užít a nemusíte si tolik kontrolovat nohy, kam šlápnete. Nesmeky mi vyhovují i z toho důvodu, že ráda běhám v silničkách nebo univerzálních botách, oproti trailovkám mi přijdou měkčí a noha má větší komfort při dlouhých bězích, ale zase silničky nebo univerzály tolik nepodrží. Takže kombinace těchto bot a Nesmeků je pro mě ideální a nemusím se bát toho, že bych se někde zase rozplácla. Jsou dobré i na vysokohorskou turistiku na úseky, kde je kousek ledu a pak pokračuje zase normální masáž, nemusíte hned nasazovat mačky. Jen pozor na kameny, abyste si hroty nezničily.

Nesmeky plus

Nesmeky plus se hodí na náledí, sníh i bláto. Mají celkem 6 hrotů (4 jsou v pření částí a 2 na patě), které jsou ošetřeny pozinkováním proti korozi, takže nemohou zreznout. Hroty jsou zpevněny kovovým páskem, tak se nemusíte bát toho, že by vám vypadly. S Nesmeky plus si úplně pozor dávat nemusíte při změně terénu, že by se vám hroty zničily. Zvládnou toho opravdu hodně. Když se ocitnete na nepříznivém povrchu, tak díky 6 hrotům se na ně můžete 100% spolehnout a nemusíte se bát uklouznutí. Doporučila bych je na jakýkoli terén a třeba i na cestu do obchodu nebo do práce. 😊