Novinky

Testování Nesmeky plus/Nesmeky v terénu

Testování protiskluzových návleků na obuv značek Nesmeky plus a Nesmeky od Ambassador Top4running & Asics - LISTICKA5
AsicsFrontrunner CZE 2018 Barbora Jansa. 

Dostala jsem příležitost otestovat protiskluzové návleky. A tady je pár mých poznatků.

Česká firma, co ví, co dělá.

Nesmeky plus i Nesmeky jsou z dobré ergonomické gumy, které se přizpůsobí tvaru každé boty, ať jsou trekové, silniční nebo i městské.

Návleky jsou velice skladné a lehké. Při běhu i túře se dívám na to, abych toho nenesla v batohu zbytečně moc, protože všechno se na dlouhé trase pronese. Tyto zaberou minimálně místa a jsou opravdu lehké. Vůbec o nich nevíte. Vejdou se i do kapsy. Velikost je u obou typů univerzální EU 35-41 a EU 42-49.

Nesmeky pro turistiku

Tyto Nesmeky jsou super na běh a na turistiku v horách, kde narazíte na sníh, led, bláto a kde vám snadno může podklouznout noha. Mají 4 velmi ostré hroty v pření části, na patě hroty nemají. Díky těmto Nesmekům se nemusíte strachovat, že někde upadnete, protože vás skvěle podrží. Díky hrotům zvládají náročné seběhy z kopce a i do kopce. Můžete si tedy svůj běh nebo túru užít a nemusíte si tolik kontrolovat nohy, kam šlápnete. Nesmeky mi vyhovují i z toho důvodu, že ráda běhám v silničkách nebo univerzálních botách, oproti trailovkám mi přijdou měkčí a noha má větší komfort při dlouhých bězích, ale zase silničky nebo univerzály tolik nepodrží. Takže kombinace těchto bot a Nesmeků je pro mě ideální a nemusím se bát toho, že bych se někde zase rozplácla. Jsou dobré i na vysokohorskou turistiku na úseky, kde je kousek ledu a pak pokračuje zase normální masáž, nemusíte hned nasazovat mačky. Jen pozor na kameny, abyste si hroty nezničily.

Nesmeky plus

Nesmeky plus se hodí na náledí, sníh i bláto. Mají celkem 6 hrotů (4 jsou v pření částí a 2 na patě), které jsou ošetřeny pozinkováním proti korozi, takže nemohou zreznout. Hroty jsou zpevněny kovovým páskem, tak se nemusíte bát toho, že by vám vypadly. S Nesmeky plus si úplně pozor dávat nemusíte při změně terénu, že by se vám hroty zničily. Zvládnou toho opravdu hodně. Když se ocitnete na nepříznivém povrchu, tak díky 6 hrotům se na ně můžete 100% spolehnout a nemusíte se bát uklouznutí. Doporučila bych je na jakýkoli terén a třeba i na cestu do obchodu nebo do práce. 😊

 

 

ATEST Nesmeky plus / Nesmeky

Nesmeky plus a Nesmeky získaly 15. 11. 2022 ATEST v Institutu pro testování a certifikaci ITC. 

První test proběhl na tzv. trhacím stroji, kdy se testoval tah pryže až do destrukce. Můžete se podívat, jak moc jde Nesmek plus natáhnout (viz foto přímo ze zkušební laboratoře), aniž by se roztrhl. Síla nutná k roztrhnutí odpovídá u Nesmeků 16 kg. U typu Nesmeky plus 11 kg. 3x museli v laboratoři přenastavit limit pro roztržení pryže, než se návlek skutečně zničil. Skvělý výsledek, který opravdu všechny překvapil.

Druhý test na tření, neboli klouzavost Nesmeků plus i Nesmeků dopadl taktéž na výbornou. Pro srovnání: u obuvi bez návleku na keramické dlaždici, která je politá mýdlovou vodou, musí být tzv. součinitel tření stejný nebo vyšší než hodnota 0,32. U Nesmeku plus i Nesmeku však hodnota součinitele tření při testování byla téměř dvojnásobná, než je požadavek na obuv.

Takže nyní si můžete být všichni jisti, že Nesmeky plus a ani Nesmeky se Vám nemají šanci roztrhnout a v životě s nimi na obuvi nemůžete prostě uklouznout. 

 

TESTOVÁNÍ PROTISKLUZOVÝCH NÁVLEKŮ NESMEKY PLUS/NESMEKY V LABORATOŘI ITC

 Atest Nesmeky plus/Nesmeky v laboratoři ITC

 

ATEST NESMEKY PLUS

ATEST NESMEKY PLUS

 

ATEST NESMEKY 

ATEST Nesmeky plus

NAŠI PARTNEŘI

Síť našich partnerů se neustále rozrůstá. 

Staňte se i vy našim parťákem a začněte Nesmeky plus / Nesmeky nabízet na svých stránkách. 

Pro informace pište na info(@)nesmekyplus.cz

 Obrázek článku

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem